Тофоли вкарва два гола, Бросоит печели второ поредно изключване, докато Уинипег Джетс смазва Дъкс с 6-0
Global News | 2024-03-16 | 04:42:18

Уинипег Джетс допуснаха разочароваща загуба от Нешвил, като задушиха очукания отбор на Анахайм Дъкс с 6-0 в петък вечер пред шумна разпродажба тълпа.

Джетс доминираха в началото на мача, надигравайки Дъкс с 8-1 през първите седем минути, преди Анахайм да спечели първата пауър игра за вечерта.

Франк Ватрано удари от напречната греда, но в противен случай Джетс свършиха добра работа, като я убиха, което доведе до началния гол от Уинипег.

Удар от точка на Дилън ДеМело минаваше встрани, но Кайл Конър използва острието на стика си, за да пренасочи чрез Джон Гибсън, за да открие резултата при 16:20.

Анахайм изигра втория си пауърплей в мача в края на периода, докато отборите бяха в 4-на-4, но Джетс спечелиха до края на периода невредим.

Уинипег надиграха Дъкс с 11-6 в първите 20 минути и продължиха да оказват натиск през вторите, като играеха на разстояние с шайбата, преди да спечелят първата си сила играйте малко повече от шест минути във втората.

Имейлът, от който се нуждаете за водещите новини за деня от Канада и целия свят. Имейлът, от който се нуждаете за водещите новини за деня от Канада и целия свят.

Късно при мъжкото предимство, Нейт Шмид изпрати удар към мрежата, който се отби от скейта на един защитник на Дък и в подложките на пищяла на друг Дък, изпращайки шайбата в отворена мрежа, докато Гибсън можеше само да гледа безпомощно. Това беше вторият гол на Шмид за годината и първият от 5 януари, който също беше срещу Анахайм.

Патиците получиха трети шанс с силовата игра няколко минути по-късно, но за пореден път Джетс го унищожиха като те водеха с 2-0 във финалния фрейм.

Те увеличиха преднината си, докато отборите играеха 4-на-4. Точно преди Джош Мориси и Рос Джонстън да се върнат на леда, Николай Елерс върна шайбата обратно към ДеМело в точката. Той влезе и стреля с удар, от който Гибсън получи парче, но той премина през него, за да направи 3-0 при 4:59.

Подобно на Шмид, това беше вторият гол за ДеМело за сезона, но първият му се появи на 14 октомври.

Малко повече от три минути по-късно Тайлър Тофоли се включи в забавлението. Шон Монахан спечели шайбата обратно към себе си от лицево лице и изпрати удар към вратата, който си проправи път през екрана и покрай Гибсън за първи път на Тофоли като Джет, изпращайки публиката в ярък възторг.

Тофоли сигурно е харесал този шум, защото няколко минути по-късно в силовата игра той пренасочи силен пас от Марк Шайфеле през Гибсън, за да направи 5-0.

Мейсън Апълтън вкара гол за силна игра след 5,5 секунди остана, за да се поклони на доминиращ трети период.

Лоран Бросоа трябваше да направи няколко акробатични спасявания през втория период, но иначе беше леко изпитан през нощта, спирайки само пет изстрела в третия и 21 в вечерта за втория си шатаут в толкова стартове. Сега той има серия от прекъсвания от 150:40, датираща от 3 март срещу Бъфало.

Сега Джетс ще тръгнат на път за пет поредни мача, започващи в неделя в Кълъмбъс.